Co to są Tabletki przeciw niestrawności Labofarm® i w jakim celu się je stosuje?
Preparat tradycyjnie stosuje się w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia takimi jak: uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego.
Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Zanim zastosuje się Tabletki przeciw niestrawności Labofarm®:
Nie należy stosować Tabletek przeciw niestrawności Labofarm®, jeśli występuje nadwrażliwość na korę kruszyny lub związki antranoidowe, a także w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować również w przypadku niedrożności jelit lub dróg żółciowych, bólów brzucha o nieustalonej etiologii, ostrych schorzeń zapalnych jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego.
Zachować szczególną ostrożność stosując Tabletki przeciw niestrawności Labofarm®, gdyż produkt nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. Decyzję o stosowaniu przez okres dłuższy niż 14 dni może podjąć lekarz. W przypadku kamicy żółciowej możliwość zastosowania należy skonsultować z lekarzem.
Interakcje z innymi lekami:
Brak danych.
Stosowanie u dzieci:
Decyzję o stosowaniu u dzieci w wieku poniżej 12 lat może podjąć lekarz pediatra.
Ciąża:
Z uwagi na brak danych możliwość stosowania w okresie ciąży należy skonsultować z lekarzem.
Karmienie piersią:
Z uwagi na możliwość przechodzenia niektórych składników do mleka, stosowanie w okresie karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.
Jak stosować Tabletki przeciw niestrawności Labofarm®?*
Dawka jednorazowa dla osób dorosłych to 2-3 tabletki, które można przyjmować do 3 razy dziennie. Osoby w wieku podeszłym i młodzież: jednorazowo 1-2 tabletki do 3 razy dziennie. Tabletki przyjmować po posiłku, popijając wodą.
- W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana: Przedawkowanie wywołuje biegunkę z możliwością utraty elektrolitów, w szczególności jonów potasu. W przypadku przedawkowania należy uzupełnić niedobór płynów i elektrolitów.
- W przypadku pominięcia dawki leku Tabletki przeciw niestrawności Labofarm®: Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Możliwe działania niepożądane:
Dotychczas nie odnotowano. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.
Przechowywanie Tabletek przeciw niestrawności Labofarm®:
Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 25oC, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
Skład:
- Silybi mariani extractum siccum raffinatum et normatum (24-27:1) (rafinowany i standaryzowany wyciąg suchy z ostropestu) o zawartości 58%±10% sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę (ekstrahent: aceton 95%) - 7 mg
- Taraxaci radix (korzeń mniszka) - 100 mg
- Carvi fructus (owoc kminku) - 50 mg
- Menthae folium (liść mięty) - 60 mg
- Frangulae cortex (kora kruszyny) - 60 mg
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Podmiot odpowiedzialny:
Innowacyjno-Wdrożeniowe Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm mgr farm. Tadeusz Pawełek
ul. Lubichowska 176 b
83-200 Starogard Gdański