Piascledine to lek na chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych, który spowalnia rozwój choroby, pobudza produkcję składników chrząstki stawowej i jej odbudowę. W efekcie pozwala zmniejszyć ilość zażywanych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
Lek Piascledine stosuje się u dorosłych w łagodzeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych, takich jak ból i trudności w poruszaniu się. Produkt leczniczy Piascledine należy do grupy leków określanych jako objawowo, powolnie działające leki w chorobie zwyrodnieniowej stawów (symptomatic slow-acting drugs in osteoarthritis, SYSADOA).
Substancjami czynnymi leku Piascledine są niezmydlające się frakcje oleju awokado i oleju sojowego, które znajdują swoje zastosowanie jako objawowo, powolnie działające leki w chorobie zwyrodnieniowej stawów (ChZS):
- wpływają bezpośrednio i pośrednio na tworzenie składników chrząstki (kolagenu i proteoglikanów, np. agrekanu) przywracając ich fizjologiczne proporcje w stawie,
- mają działanie ograniczające degradację składników chrząstki,
• zmniejszają wytwarzanie substancji prozapalnych.
Dzięki temu lek Piascledine wpływa na naprawę i ochronę składników chrząstki.
Co zawiera lek Piascledine - skład:
Substancjami czynnymi leku są niezmydlające się frakcje oleju awokado i oleju sojowego. Każda kapsułka zawiera 100 mg oleju awokado frakcji niezmydlającej się i 200 mg oleju sojowego frakcji niezmydlającej się.
Jak stosować lek Piascledine?
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli, w tym pacjenci w podeszłym wieku:
- Zalecana dawka to jedna kapsułka na dobę, przyjmowana podczas posiłku.
- Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Nie należy jej rozgryzać ani żuć.
- Czas leczenia wynosi zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy.
- Działanie leku Piascledine może wystąpić z opóźnieniem do kilku tygodni.
- Jeśli pacjent uważa, że poprawa nie następuje zbyt szybko, nie powinien przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.
- W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.