Preparat zawiera paracetamol wskazany do stosowania jako lek pierwszego podania w leczeniu gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Co wyróżnia Pedicetamol®?
To pierwszy i jedyny na rynku 10% paracetamol dla niemowląt od 0 miesięcy i dzieci
- 4 razy mniejsza objętość, ta sama skuteczność
- Łatwe, precyzyjne dawkowanie i akceptacja leku
- Bezpieczeństwo stosowania
- Malinowy smak
Pedicetamol® to:
- Łatwiejsze dawkowanie i lepsza akceptacja leku przez niemowlęta i małe dzieci dzięki 4 razy mniejszej objętości płynu,
- Precyzyjne dawkowanie dzięki dołączonym specjalnym dozownikom (kroplomierz i wyskalowana strzykawka)
- Bezpieczeństwo dzięki specjalnej zakrętce z systemem zabezpieczającym przed niepożądanym otwarciem przez dziecko
- Malinowy smak
Sposób podawania
Lek Pedicetamol® jest podawany doustnie. Butelka 60 ml z zabezpieczonym przed dziećmi zamknięciem i doustną strzykawką 5 ml:
- Otworzyć butelkę postępując zgodnie z instrukcją na zakrętce (przy pierwszym otwarciu należy złamać jednorazową pieczęć).
- Włożyć doustną strzykawkę, poprzez przyciśnięcie perforowanego otworu.
- Odwrócić butelkę do góry dnem i pobrać odpowiednią ilość roztworu.
- Podawać bezpośrednio lub rozcieńczony wodą, mlekiem lub sokiem.
- Strzykawka doustna po użyciu powinna zostać umyta wodą.
Należy dokładnie zamykać butelkę po każdorazowym użyciu.
Należy koniecznie stosować się do dawkowania określonego na podstawie masy ciała dziecka i w ten sposób określić odpowiednią dawkę wyrażoną w ml roztworu doustnego.

Łatwy przelicznik:
- masa ciała × 0,10 = ilość leku Pedicetamol® w ml,
- Np.: 15 kg × 0,10 = 1,5 ml
Zalecana dobowa dawka paracetamolu wynosi około 60 mg/kg mc./dobę, która podawana jest w 4 lub 6 dawkach na dobe, np. 15 mg/kg mc. co 6 godzin lub 10 mg/kg mc. co 4 godziny. Jeżeli przy zalecanym dawkowaniu co 6 godzin, pożądane działanie nie zostanie osiągnięte w ciągu 3-4 godzin, preparat może być podawany co 4 godziny. W takim przypadku należy podawać dawkę 10 mg/kg mc.
Skład
PEDICETAMOL® – roztwór doustny, zawiera 100 mg paracetamolu/1 ml