Plaster na opryszczkę Compeed to nowoczesny, niewidoczny plaster, w którym wykorzystano zgłoszony do opatentowania, ultra cienki hydrokoloid-075, który leczy opryszczkę wargową we WSZYSTKICH FAZACH ROZWOJOWYCH.
Plaster na opryszczkę Compeed nakłada się przy pomocy aplikatora (zgłoszona do opatentowania technologia bezdotykowa), co eliminuje ryzyko powtórnego zakażenia związane z dotykaniem opryszczki.
Po nałożeniu plaster zakrywa opryszczkę i zapewnia jej właściwe leczenie w każdej fazie rozwoju:
Łagodzi pieczenie i swędzenie
- Przyspiesza leczenie
- Jest dyskretny
- Pomaga zapobiegać zakażeniu i infekcji wtórnej
Każde opakowanie z Plastrami na opryszczkę Compeed zawiera 15 plastrów. Jest to ilość potrzebna do pozbycia się opryszczki. W pudełeczku, które jest małe, dyskretne i łatwo mieści się w torebce lub kieszeni, znajdują się: instrukcja użycia oraz małe lusterko ułatwiające aplikację plastra.
COMPEED® TOTAL CARE™ Niewidoczny plaster na opryszczkę jest skuteczny w każdej z pięciu faz rozwojowych opryszczki.
Działa szybko i dyskretnie, zapewniając skuteczność porównywalną z kremami zawierającymi 5% acyklowiru oraz dodatkowe korzyści terapeutyczne.
1. Faza mrowienia:
- Pierwsze objawy opryszczki to uczucie mrowienia, pieczenia lub swędzenia w okolicy ust lub nosa, utrzymujące się zwykle około sześciu godzin. Często towarzyszy mu niepokój i obawy związane ze zbliżającym się nawrotem.
2. Faza powstawania pęcherzyków:
- Po upływie zaledwie kilku godzin – lub aż kilku dni – w objętym infekcją obszarze pojawia się zaczerwienienie skóry. Towarzyszy mu tworzenie się niewielkich, wypełnionych płynem pęcherzyków, które mogą połączyć się i utworzyć pojedynczy, rozległy pęcherz. Faza charakteryzuje się występowaniem nieprzyjemnego, uciążliwego bólu.
3. Faza pękania pęcherzyków/tworzenia nadżerek:
- Pęcherzyki nabrzmiewają, a następnie pękają, tworząc płytkie, czerwonawe nadżerki. Jest to najbardziej bolesna i zakaźna faza opryszczki, powodująca jednocześnie u zakażonych największe uczucie psychicznego dyskomfortu.
4. Faza tworzenia strupa:
- Tworzy się suchy strup o brunatnym zabarwieniu. Pękanie strupa wiąże się z uczuciem swędzenia i pieczenia, któremu może towarzyszyć lekkie krwawienie.
5. Faza wygojenia:
- Po stopniowym wykruszeniu się strupa, miejsce infekcji jest całkowicie wygojone.
*Leczenie opryszczki wargowej
Jak stosować COMPEED® Plaster na opryszczkę
- Zastosuj plaster już przy pierwszych objawach opryszczki, tj. gdy wystąpi uczucie mrowienia lub swędzenia.
- Umyj ręce przed i po aplikacji plastra.
- Plastry należy nosić 24 godziny na dobę do momentu wyleczenia opryszczki. Plaster samoczynnie odkleja się po ok. 8 godzinach i należy go wtedy zastąpić nowym.
- Nie odklejaj plastra np. aby ułatwić dostęp powietrza do zainfekowanego miejsca. Może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i może nawet wydłużyć czas leczenia. Plaster pozwala utrzymać optymalne warunki dla gojenia się opryszczki.