SKŁAD I POSTAĆ FARMACEUTYCZNA
Każda tabletka preparatu Coldrex zawiera:
- paracetamol - 500mg;
- kofeina - 25 mg;
- chlorowodorek fenylefryny - 5 mg;
- wodzian terpinu - 20 mg
- kwas askorbinowy (Wit. C) - 30 mg
OPIS DZIAŁANIA
Preparat Coldrex zawiera w swoim składzie:
- paracetamol - środek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym;
- fenylefrynę - środek obkurczający naczynia krwionośne i udrażniający przewody nosowe;
- kofeinę - środek o łagodnym działaniu pobudzającym;
- wodzian terpinu - środek wykrztuśny oraz
- kwas askorbinowy (wit.C) - środek stosowany w przeziębieniu i grypie, uzupełniający niedobory witaminy C, które mogą wystąpić w pierwszych dniach choroby.
WSKAZANIA
Coldrex stosuje się w dolegliwościach związanych z grypą i przeziębieniem takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle kostne i mięśniowe, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok i gardła.
PRZECIWWSKAZANIA
- Nie należy stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi w swoim składzie paracetamol.
- Nie należy stosować preparatu Coldrex u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę, kofeinę, wodzian terpinu lub witaminę C.
- Ciężka niewydolność wątroby i nerek.
- Nadczynność tarczycy.
- Cukrzyca.
- Nadciśnienie tętnicze krwi; nie wolno stosować u pacjentów z tętniakami.
- Schorzenia serca.
- Ciąża, laktacja.
- Podwyższone ciśnienie śródgałkowe.
- Przerost gruczołu krokowego
- Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
- Choroba alkoholowa.
- Leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, beta-adrenolitykami.
- Leczenie inhibitorami monoaminooksydazy lub przyjmowanie inhibitorów MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni.
DAWKOWANIE
- Dorośli: 2 tabletki preparatu Coldrex MaxGrip C, maksymalnie 4 razy w ciągu doby.
- Preparat stosować nie dłużej niż 3 dni.
- Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.