Rozpoczął się rok szkolny. Dla tysięcy rodzin, zwłaszcza tych z pierwszoklasistami to czas wyjątkowy – uroczysty, ale i stresujący. Przed dziećmi i rodzicami nowe wyzwania. Jak pomóc naszym dzieciom pewnie wkroczyć w nowy rozdział życia?

Sprawność intelektualna naszego młodego ucznia zależy od tego, co zje. Niewielu rodziców pamięta, że połową sukcesu jest więc zadbanie o odpowiednie odżywianie. Istnieje ścisły związek między dostarczaniem organizmowi witamin i składników mineralnych, a sprawnością umysłową. Jakie jedzenie jest dobre dla mózgu? Co jeść, by cieszyć się doskonałą pamięcią i zdolnością koncentracji?
W okresie szybkiego wzrostu i wzmożonego wysiłku intelektualnego dzieci potrzebują kwasów Omega-3 oraz witamin, przede wszystkim A, D, E. Wszystkie te składniki występują w tłustych rybach morskich, których spożywamy zbyt mało. Warto zatem przez pierwsze miesiące szkoły podawać dziecku tran np.
Mollers Tran norweski o aromacie owocowym 250ml.
Za sprawne funkcjonowanie układu nerwowego, wystawionego w okresie wczesnoszkolnym na nie lada wyzwanie, odpowiadają witaminy z grupy B. Występują przede wszystkim w pieczywie z pełnego przemiału, mięsie indyka czy nasionach słonecznika. Dlatego szykując kanapki na drugie śniadanie, zrezygnujmy z pszennej bułki z tłustym topionym serkiem, na rzecz ciemnego chleba z chudą drobiową wędliną. Jest to o tyle ważne, że niedobór witaminy B3 powoduje m.in. osłabienie pamięci, kłopoty ze skupieniem uwagi i kojarzeniem, a nawet bezsenność po dniu pełnym wrażeń.
Jeśli mamy wątpliwość czy dieta naszego dziecka jest wystarczająco zbilansowana, posiłkujmy się preparatami wielowitaminowymi, które skutecznie uzupełnią ewentualne niedobory witamin i minerałów np.
Vibovit Literki żelki o smaku owocowym x50 sztuk.
Istotne dla prawidłowej pracy mózgu jest jego odpowiednie dotlenienie. Nośnikiem tlenu w organizmie jest żelazo, naturalnie występujące w orzechach, rodzynkach, roślinach strączkowych, owocach pestkowych, warzywach liściastych. Dotlenienie mózgu poprawia także potas zawarty w winogronach, bananach czy pomidorach. Niedobór tych dwóch pierwiastków upośledza zdolność logicznego myślenia i uczenia się.
Miej na względzie powyższe informacje pakując dziecku do szkoły drugie śniadanie. Rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się z początkiem jesieni, a więc okresem wzmożonej zachorowalności na przeziębienie i grypę. Warto wzmocnić osłabione nadmiarem emocji i nowych wyzwań organizmy dzieci i podawać im preparaty stymulujące funkcjonowanie systemu odpornościowego. Spośród wielu dostępnych form i smaków, każdy uczeń wybierze swój ulubiony np.
Vibovit Uczeń Witaminy + Żelazo o smaku owoców leśnych x30 tabletek do ssania czy
Preventic Edycja Specjalna x60 kapsułek.
Pamiętaj jednak, że nawet najlepsza wyprawka szkolna i najzdrowsze drugie śniadanie nie zastąpią dziecku poczucia własnej wartości oraz wiary w swoje możliwości, które wynosi z domu. Chwal dziecko za osiągane wyniki, doceniaj jego postępy. Stale zapewniaj, że dla ciebie jest najwspanialsze i że może na ciebie liczyć. Dobre relacje z bliskimi to dla dziecka najważniejszy fundament dla prawidłowego rozwoju.